گیاهان ساده و مفید در درمان واریس

تبلیغات

درباره وب


آرشیو مطالب

امکانات وب


گیاهان ساده و مفید در درمان واریس

واریس زمانی رخ می دهد که دریچه های درون سیاهرگ ها که وظیفه ممانعت از برگشت خون  را دارند کارایی خود را از دست داده, حوضچه های کوچکی در جاهایی از سیاهرگ ها نمایان و متورم می شود که باعث نشر خون به بافت های اطراف خواهد شد. ما در این مطلب سعی بر این داریم که از گیاهان دارویی موثر در درمان واریس برای شما عزیزان صحبت کنیم.

تاثیر گیاه انجیلی در درمان واریس

 

درمان واریس

 

عصاره گیاه انجیلی را به دو صورت عصاره آبی (آب) و عصاره الکلی (تنتور) درآورده اند. هر دو این ها قابض های آرام کننده بوده، که این گیاه را به صورت درمانی همگانی برای انواع گرفتاری های پوست، از کبودی گرفته تا واریس، درآورده است. مطالعه بر روی حیوانات آزمایشگاهی نشان داده است که گیاه انجیلی رگ های خونی را تقویت م یکند. کمیسیون E هم استفاده جلدی از عصاره های انجیلی را در درمان بواسیر و واریس تأیید کرده است. ناحیه گرفتار را تمیز کرده و با گلوله ای پنبه عصاره را روی آن بمالید به گفته خبرنامه معتبر بررسی فراورده های طبیعی لارنس، تنتور انجیلی را هم می تواند برای درمان واریس خورد. می توان با خیساندن یکی دو قاشق مرباخوری خشک کرده برگ انجیلی در یک فنجان آب جوش به مدت ده دقیقه چای درست کرد و روزی دو تا سه فنجان نوشید.

 

کوله خاس و لیمو در درمان واریس

 

درمان واریس

 

همراهان همیشگی آسان دنت: این گیاه سابقه ای طولانی در درمان گرفتاری های سیاهرگی مثل بواسیر و واریس دارد. کوله خاس دارای دو ترکیب ضدالتهابی، روسکوژنین و نئو روسکوژنین، است که سیاهرگ ها را منقبض و تقویت می کنند. پیشنهاد می شود اگر دچار واریس شده اید حتما از عطاری این گیاه را تهیه و استفاده کنید و تاثیرش را با چشمان خود ببینید.

لیمو: پوست لیمو به درمان واریس کمک میکند. این پوست موادی به نام فلاوونوئیدها دارد، که روتین هم از جمله آنهاست، و نفوذپذیری رگ های خونی، مخصوصا مویرگ ها را کاهش می دهد. من تقریبا همیشه پوست لیمو به معجون آبمیوه ام اضافه می کنم.

 

پیاز و سیاه گیله را در درمان واریس امتحان کنید

 

درمان واریس


پیاز: پوست پیاز یکی از بهترین منابع ترکیبی به نام کوپرستین است. کوئرستین هم مانند روتین شکنندگی مویرگها را کم می کند. برای کسب بیشترین بهره از کوئرستین، باید پیاز را تا جایی که می شود با پوست آن پخت، و هنگام کشیدن غذا پوست را از آن خارج کرد.

سیاه گیله: سیاه گیله با تحریک تشکیل مویرگ های بیشتر، تقویت دیواره مویرگ ها، و افزایش سلامت دستگاه گردش خون به جریان بهتر خون در بدن کمک می کند. گرچه کپسول سیاه گیله هم موجود است، ولی من انواع تازه گیاه را ترجیح می دهم.

گیاه ژینکو موثر در درمان واریس

 

درمان واریس

 

ژینکو یک تقویت کننده گردش خون است. به خاطر توانایی آن در افزایش گردش خون مغز معروف شده است، ولی جریان خون در همه جای بدن را بهتر می کند. پزشکان آلمانی فراورده های ژینکو را برای درمان واریس تجویز میکنند. البته مقادیر زیاد ژینکو برای درمان لازم است، که گران تمام می شود.
برای بهره بردن از فواید این گیاه عصاره آن را تهیه کنید. از خوردن این عصاره استاندارد برگ ژینکو عارضه جانبی خاصی گزارش نشده است. ولی خوردن بیش از ۲۴۰ میلیگرم عصاره استاندارد در روز ممکن است باعث ایجاد اسهال، تحریک پذیری، و بی قراری شود.

 

گیاه آب بشقابی مفید در درمان واریس

 

درمان واریس

مطالعات مختلف نشان داده اند که عصاره این گیاه آسیایی در درمان گرفتاریه ای گردش خون پاها، مثل نارسایی سیاهرگی، ورم قوزک، ورم پا، و واریس مؤثر است. این گیاه سه ترکیب مؤثر اسید آسیاتیک، آسیاتیکوزید، و اسید مادکاسیک دارد که ظاهرا با هم تأثیر می کنند. گرچه این گیاه به صورت کپسول هم به فروش می رسد و خوردن آن آسان است، ولی من ترجیح میدهم برگ تازه آن را به سالاد اضافه کرده و بخورم.

 

بادام زمینی و مخلوط روغن های اسانسی موثر در درمان واریس

 

درمان واریس


بادام زمینی: عامل شفابخش نه در خود بادام زمینی، بلکه در پوست قرمزکاغذی آن است. پوست بادام زمینی یک از منابع غنی پروسیانیدنهای اولیگومریک است که شکنندگی و نفوذپذیری مویرگها را کمتر کرده و از این طریق به درمان واریس کمک می کند. روزانه مشتی بادام زمینی با پوست قرمز آن، راه بسیار خوبی برای رساندن این مواد مفید به بدن است.

مخلوط روغن های اسانس: عطرد رمانگرها ماساژ دادن نواحی گرفتار و اریس را با روغن اسانس های سرو، آرس، اسطوخودوس، لیمو، و مرزن گوش را تجویز می کنند. این روغن اسانس ها را باید پیش از استفاده رقیق کرد. بنا بر این، چند قطره از آنها را در چند قاشق غذاخوری روغن گیاهی رقیق کنید. این درمان ماساژی ضرری ندارد و مفید هم هست. فقط روغن اسانس را نباید بخورید، چون حتی مقادیر کم آن می تواند سمی باشد.

 

منبع: آسان دنت


برچسب‌ها:

صفحات سایت