درمانهای گیاهی برای رفع پینه شست پا

تبلیغات

درباره وب


آرشیو مطالب

امکانات وب


درمانهای گیاهی برای رفع پینه شست پا

در این مطلب از عارضه ای که کمتر از آن گفته شده است صحبت می کنیم. پینه شست پا گرفتاری انگشت بزرگ پاست. قاعده شست پا بیرون می زند و باعث خواهد شد که بقیه آن به طرف داخل بچرخد، و حتی گاهی روی انگشتان دیگر قرار گیرد. پینه شست پا همان بیرون زدگی قاعده آن است. ما در این مطلب از عارضه ی پینه شست پا و روش های سنتی و طبیعی درمان آن برای شما عزیزان صحبت خواهیم کرد.

 

علت پینه شست پا

پینه شست پا

 

پینه شست پا گاهی ناشی از یک ضعف ارثی است ولی اغلب، مخصوصا در زنان، در اثر فشردگی انگشتان در داخل کفش های نوک تیز پاشنه بلند است. شست پا به کفش می مالد و باعث تشکیل یک پینه بزرگ می شود. به طور کلی فشار و تحریک دایمی شست پا ابعث بروز همچین عارضه ای خواهد شد. در قسمت پایین از گیاهانی که در درمان پینه شست پا موثر هستند صحبت می کنیم و چند نمونه از آنها را با روش استفاده کاملا توضیح می دهیم.

درمان طبیعی و گیاهی پینه شست پا

 

پینه شست پا

 

همراهان همیشگی آسان دنت: بهترین توصیه برای درمان پینه شست پا پوشیدن کفش هایی است روی آن ساییده نشود. کفش های دارای بالشتک هم مناسب است. متخصص پاپزشکی درمان های مخصوص خود را برای پینه شست پا تجویز می کند، و گیاه داروها هم می توانند درد آن را تسکین دهند. در اینجا چند گیاه داروی مؤثر معرفی خواهد شد.

همیشه بهار:  این گیاه که اغلب در درمان خونمردگی، بریدگی، و التهاب کاربرد دارد، برای درمان پینه شست پا هم تجویز می شود. مرهم یا تنتور همیشه بهار را تا یک هفته روزی دو یا سه بار مستقیما روی پینه بگذارید. مؤثر بودن آن را خواهید دید.

تاثیر آناناس در درمان پینه شست پا

 

پینه شست پا

 

طبیعت درمان گرها خوردن بروملایین (آنزیم تخریب کننده پروتئین های موجود در آناناس) را برای گرفتاری های التهاب مفاصل، مثل پینه شست پا، تجویز می کنند. من مصرف کل میوه را ترجیح می دهم، ولی می توانید بروملایین تنها را هم تهیه کنید. مایکل موری طبیعت د رمانگر و نویسنده در دائرهالمعارف پزشکی طبیعی، خوردن سه بار در روز 250 تا 500 گرم را توصیه می کند. شواهد بی ضرر بودن بروملایین را نشان میدهند. در انسان، صرف تا ۲۰۰۰ میلی گرم هم عارضه جانبی به وجود نیاورده است. می توانید فراورده های تجارتی بروملایین را تهیه کنید. گیاه درمانگرها خود آناناس را می پسندند و ترجیح میدهند بروملایین را از منابع طبیعی کسب کنند. اگر دچار پینه شست پا شدید ، مقدار زیادی آناناس را در سالاد میوه همراه با خربزه درختی بخورید که آن هم آنزیمی تخریب کننده پروتئین به نام پاپایین دارد، چاشنی زنجبیل هم به آن بزنید که ترکیبات ضدالتهابی و تخریب کننده پروتئین دارد.

فلفل قرمز مفید در رفع پینه شست پا

 

پینه شست پا

 

کاپسایسین، ماده تند موجود در فلفل قرمز، هم مسکنی برای بیماری های التهابی است. وقتی کاپسایسین روی پوست ناحیه دردناک مالیده شود، برخی انتهاهای عصبی را مسدود کرده و آنها را محروم از ماده ای می کند که باعث ایجاد درد می شود. بسیاری مطالعات نشان داده اند که کرم های حاوی ۰/۰۲۵ درصد کاپسایسین همه نوع دردی را تسکین میدهند. اگر من پینه شست پا داشتم، حتما فلفل قرمز را امتحان می کردم. در خانه، یک سر فلفل قرمز را گاز زده و می جویدم و بقیه آن را روی پینه می مالیدم. در سفر هم فراورده های بدون نسخه کاپسایسین را مصرف می کردم.

پس از مالیدن کرم کا پسایسین دست هایتان را خوب بشویید، چون نباید با چشم تماس پیدا کند. همچنین، چون برخی افراد به این ترکیب حساسیت دارند، باید قبل از استفاده باید برای اطمینان از نداشتن حساسیت، کمی از آن را روی ناحیه کوچکی از پوست امتحان کنید. اگر پوست آن ناحیه تحریک شود، از مصرف بیشتر کرم خودداری کنید.

 

زردچوبه را در رفع پینه شست پا امتحان کنید

 

پینه شست پا

 

تحقیقات نشان داده اند که زردچوبه هم مانند فلفل قرمز انتهاهای عصبی را از ماده موجد درد محروم می کند. روزی دو بار حدود یک قاشق مرباخوری زردچوبه تازه را سابیده و مستقیما روی پینه شست پا بگذارید و تأثیر آن را ببینید. مطالعات دیگر هم نشان داده اند که ترکیب کو رکومین موجود در زردچوبه هم اثرات ضدالتهابی دارد و خوردن آن می تواند در تسکین درد پینه شست مؤثر باشد. مقدار مصرف استاندارد کورکومین ۴۰۰ میلیگرم سه بار در روز است، که معادل شش تا هشت قاشق مرباخوری زردچوبه است. این مقدار زیادی برای مصرف در غذاست. می توانید اثر ضدالتهابی زردچوبه را با مصرف کپسول آن به دست آورید

 

منبع: آسان دنت


برچسب‌ها:

صفحات سایت